Со оглед на фактот дека се облекуваме во склад со временските прилики, деновиве истите се како да е веќе пристигната пролетта, а овој ефект се прелева и на нашето расположение. Со доаѓањето на пролетта сите ние имаме желба да обновиме нашата гардероба и да купиме по некој моден аксесоар. драги мои дами тоа е сосема нормална реаквија која на сите ни дава еден одреден вид на оддишка. Во продолжение ви претставуваме модели на чанти кои ќе бидат популарни претстојната сезона пролет 2016. Погледнете!!

Image 6819

Fendi-Calf-Hair-Peekaboo-Bag

 

Latest-and-Unique-Designs-of-Handbags-2016-for-girls-e4

landscape-1447713350-hbz-ss2016-trends-bags-chanel-index

Pastel-colors-Handbags-polka-dots-macro-combined-alternate-striped-prints-polka-dots-macro

????????????????????????????????????

Top-10-Most-Popular-Branded-Hand-Bags-2016

2016-fashion-handbag-color-trend

BODEN_SPRING_SUMMER_2016_820x424_PARAGRAPH_BREAKS_04

alexander-wang-sneaker-inspired

Fendi-Spring-2016-Bags-5

Louis-Vuitton-Spring-2016-Bags-16-510x383

Tods-Spring-Summer-2016-Runway-Bag-Collection-Featuring-The-New-Shoulder-Bag-4

 

Celine-Canvas-Small-Trapeze-Bag-2250

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (15.02 – 21.02)
Следна објаваМагичната Романија
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ