1

Романија е една од најмистичните и наjживописните земји во Европа. Земја, чии стари калдрмени улици, мистериозни шуми и градби во кои провејува духот на средновековието, ги мамат воздишките на светските патници. Земја, која фасцинира со својата скромна и смирена убавина, прекрасните Карпатски планини и чудесните фрески во древните православни манастири. Најдоброто нешто кое можете да го искусите се величенствените средновековни замоци; според легендата, и грофот Дракула живеел во еден од нив. Доколку сакате да појдете на патување низ волшебното минато на Европа, тогаш не двоумете се да ја посетете и оваа сликовита земја, каде секој агол крие историја и легенди.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХит-чанти за пролет 2016
Следна објаваДождливи улици преку објективот на Marius Vieth
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ