Како го замислуваме идеалниот одмор? Сонце, море, плажа и, се разбира, коктел во рака. Коктелот е пијалок на летото. Секој има свој омилен коктел. Некои сакаат кисели коктели, додека други се љубители на слатки коктели, а за сите љубители на слатки коктели, нивниот омилен коктел веројатно е Pina Colada. Затоа во продолжение ви го пренесуваме рецептот за најдобрата Pina Colada.

Состојки:
– 5 центилитри бел рум
– 5 центолитри кокосово млеко
– 3 центилитри Малибу
– 10 центилитри сок од ананас
– мраз
Сите состојки ставете ги во шејкер со мраз и добро протресете да се соединат состојките. Истурете во чаша и уживајте.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПристигна сезоната на смокви: еве зошто е здраво да ги јадете
Следна објаваУличен стил Копенхаген: “Сканди девојките” носат разиграна мода
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ