Есенските трендови се поставени

Додека модните писти на модната недела во Копенхаген за колекциите пролет/лето 2024 беа спектакуларни, на улиците на данската престолнина се одржуваа ревии во нивен стил. Со години, естетиката „Scandi girl“ се сметаше за минималистичка и пригушена – правило кое сега жителите на Данска го бакнаа за збогум.

Разиграниот сензибилитет јасно ја направи “таблата на расположение”, бидејќи шарените нијанси, уникатна игра на пропорции, неочекувани силуети и забавнaта  слоевитост го преплавија уличниот стил на Копенхаген. Модните гости одржаа лекција како облеката да изгледа авантуристички, но шик, а да не зборуваме за количината на стилска инспирација пред модната недела во Њујорк.

Есенските трендови се поставени, а за да ги имитирате во вашата гардероба, собравме неколку од најдобри street style моменти од Копенхагенската модна недела пролет-лето 24. Погледнете ги во галеријата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобар рецепт за Pina Colada
Следна објаваНародни поговорки: Вистинското пријателство е најретката птица на земјата
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ