Кој вели дека трендот на цветни и разиграни дизајни е резервиран само за пролетни колекции?

Демантите доаѓаат директно од модните писти кои најавуваат моден бум на сезоната. Најразиграната модна есен е пред нас.

А за оние малку помалку храбрите, секогаш има повеќе неутрални камел нијанси, сива и беж палета.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКожни здолништа од кожа (и еко кожа) во кои ќе се вљубите оваа есен!
Следна објаваСакате тенка фигура и шик изглед – обложете се на палацо панталони!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ