Квинтесенција на женственост која комбинира и добра доза на сензуалност? Кожно здолниште, без сомнение …

Едно од неопходните парчиња на модата од 60-тите години на минатиот век се враќа во прв план за оваа есен / зима, давајќи посебен печат на најразличните изгледи. Можете да изберете безброј кроеви, бои и форми: нема правила во врска со кожните здолништа, барем за оваа сезона која сите ги пречекува со раширени раце.

Ако се плашите дека кожното здолниште, особено во одредени силни нијанси на бои, како црна и црвена, може да изгледа премногу смело, знајте дека треба да се комбинира со сатенски блузи, шик пуловери и софистицирани чанти за да се претвори во чиста елеганција.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДетска Работилница за Архитектура 101година Bauhaus школа
Следна објаваКамел нијанси за оваа есен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ