Тие ја издолжуваат силуетата и даваат софистициран допир на нашиот изглед: затоа палацо панталоните се наши најдобри пријатели засекогаш!

Изгледаат добро и им одговараат практично на сите, ни гарантираат удобност и шарм во илјада различни прилики и, ако тоа не беше доволно, совршено ја корегираат фигурата, правејќи да изгледаме повисоки и витки (особено во комбинација со убав пар вртоглави потпетици!).

(Џулија Гарнер избра облека палацо панталони и додатоци на брендот Шанел за Еми наградите)

Искрено, не можевме да побараме повеќе. Да, зборуваме за палацо панталони во кои повторно се заљубуваме оваа есен.

Од сатен, кожа или тексас, обични или печатени, со манжетни или врвки на половината, големиот избор ќе ве изненади, а пронаоѓањето на верзијата што најмногу одговара на вашиот стил ќе биде лесна задача.

Да не зборуваме за разновидноста на можните комбинации: со убава кошула и машко јсако стануваат совршена облека за во канцеларија, со џемпер и патики направете ја облеката посебна дури и во слободното време, додека навечер ги комбинирате со елегантни блузи и високи потпетици (кои се, како што веќе имавме споменати, најсоодветни чевли).

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКамел нијанси за оваа есен!
Следна објаваКолекцијата пролет/лето 2021 на Диор е химна на женската природа, моќ и убавина!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ