Новата кампања на шпанскиот бренд MANGO ја отвора вратата на своето модно кралство, наоѓајќи инспирација во други креативни изрази.

Користејќи слогани како “Ќе ја изградиме иднината заедно”, “Нашите соништа инспирираат” и “Веруваме во моќта на заедницата”, кампањата има за цел да ја шири свеста за значењето на културата и разновидноста во одредена заедница, а идејата е да ги пренесе овие пораки низ целата сезона преку бројни соработки и акции.

Единствена културна панорама ќе биде прикажана на сите  Mango платформи со хаштаг #MangoNewVoices.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМатера “Втор Витлеем”- Европска престолнина на културата во 2019 година!
Следна објаваСината боја е хит на овогодинешната Модна недела во Милано!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР