Бијонсе, Хејли Бибер и Гучи Мејн во новата Aдидас кампања ICY...

Брендот за спортска облека „Адидас“ и Бијонсе ја претставија својата трета колекција „ICY PARK“, која содржи урбана облека, обувки и модни додатоци инспирирани од...

Направете го сами: голем и удобен шал!

Време е за забавно плетење! Во истиов период минатата година, големите плетени ќебиња се здобија со голема популарност, а потоа пронајдовме неколку забавни начини да...

Стилиста на sвездите открива: кој модел мора да го има секоја...

Секој од нас има омилени парчиња облека од кои не сака да се откаже ни по која цена, без разлика што предлагаат трендовите кои...

15 комбинации на бои за есен

Добриот вкус не подразбира само купување квалитетни парчиња облека и детали, туку и да знаете како да ги комбинирате, особено кога се боите во...

Кои фармерки се носат оваа сезона?

  Ги обожуваме фармерките во сите изданија, а потрагата по совршен пар фармерки никогаш нема да ни досади. Без оглед кој крој да го одберете, се...

Салваторе Ферагамо: мода од третиот милениум!

  Креативниот директор на брендот, Пол Ендру, ја однесе публиката во градот на иднината и ја крена сценографијата во научна фантастика  ... Презентацијата на новата колекција...