0Добриот вкус не подразбира само купување квалитетни парчиња облека и детали, туку и да знаете како да ги комбинирате, особено кога се боите во прашање. Со доаѓањето на есента, температурите постепено се снижуваат, па слоевитото облекување одново е императив. Притоа, најголемиот моден предизвик е како да се облечете пријатно и комфорно, а да изгледате убаво и разиграно, полни со енергија и живост. За таа намена, ви претставуваме 20 модни предлози за есенската сезона. Инспирирајте се од примерите во нашата галерија и пронајдете ја совршената палета за модерен изглед со стил.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРомантичниот Burberry триумфираше на модната недела во Лондон!
Следна објаваГрафити како гоблени ги красат шпанските улици!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ