Креативниот директор на Burberry Christopher Bailey, ја откри колекцијата “buy now, see now” инспирирана од “Orlando” на Virginije Wolf. Инспириран од викторијанскиот и војничкиот стил, како и еден дел од “пижама облеката”.

Свилените пуловери се комбинирани со топови и волани, додека фустаните се направени од романтичен тул и тантела. Што се однесува до торбите, Burberry ги откри  ‘Bridle’ и ‘Buckle’ моделите, додека од моделите за чевли ги претстави “чизмите -платформ” во варијанта од змијска кожа.14397206_10157367146530307_453131548_nprva9 prva3-11 prva7-1 prva6-6 prva5-6 prva4-10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбавината на библиотеките низ светот
Следна објава20 комбинации на бои за есен
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР