Кога нашиот телефон покажува температура повисока отколку што би сакале (бидејќи има големи шанси да сме во канцеларија во тие жешки денови, а не на плажа), подеднакво важно прашање кое секое утро си го поставуваме е што да правиме со нашата коса …

Дали треба да се фатиме за ножици или ќе користиме модни додатоци, треба да ја оставиме косата слободно да паѓа и покрај топлината или треба да се определиме за интересна плетенка или пунџа?

Се согласуваме, инспирации има многу, па затоа во галеријата ви нудиме предлози како да ја стилизирате косата за време на ова жешко лето, без оглед дали сакате да ја скратите косата и да направите драстична промена или барате начин како да ги вклопите вашите омилени модни додатоци за коса.

Совет плус: Оваа сезона важи само едно правило – следете го вашето внатрешно чувство, опуштете се и бидете креативни – оставете вашата фризурата да го нагласи вашиот стил, вашата личност, но и моменталното расположение на вистински начин!

Која фризура е вашиот фаворит?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзгледајте со стил и на + 40 степени: 15 модни изгледи кои ќе ве инспирираат
Следна објаваПостигнете максимална релаксација во вашиот дом со SoundBed на OPUS!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ