OPUS ја претставува SoundBed, емотивна фитнес-платформа која комбинира практики на грижа за себе си, со современа технологија, за да ни помогне да постигнеме поголема емотивна форма во нашиот дом …

Овој иновативен производ користи виброакустична технологија за да емитува вибрации со ниска фреквенција низ целото тело, што за возврат брзо го намалува стресот и ја подобрува релаксацијата и чувствителноста.

Дизајниран од основачот на fuseproject, Иво Бехар, OPUS комбинира вибрации на целото тело со опкружувачки звук за да создаде персонализирано и извонредно искуство со SoundHealing. Уредот е идеален за создавање простор и медитација дома.

Со помош на апликацијата OPUS, корисниците можат лесно да го изберат своето омилено искуство од низата достапни „Патувања“, кои се уредуваат врз основа на индивидуалните цели и перформанси на секој корисник. Тие нудат сесии кои траат минимум седум и максимум 60 минути.

Пократките искуства се идеални за секојдневно релаксирање или подобрување на расположението, додека подолгите патувања се наменети за подлабоко истражување и лична благосостојба. Исто така тие нудат различни аудио патувања кои ќе интегрираат различни фреквенции, изометриски тонови и слично, во согласност со различните делови и енергии на телото, односно посакуваните мозочни бранови.

Покрај патувањето, постојат искуства во живо, водени искуства и поддршка од заедницата, а покрај тоа, SoundBed е елегантна креација, која е модуларна и може да се трансформира во компактна шестоаголна форма, која лесно може да се отстрани кога не се користи.

Ако отсекогаш сте сакале да се посветите и да ги откриете длабочините на вашата личност, знајте дека веќе можете да нарачате OPUS преку официјалната веб-страница на брендот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОва се најдобрите фризури за лето кои едвај чекаме да ги направиме!
Следна објаваИнспирација: внесете ретро дух во вашиот амбиент со декадентни лампи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ