Столните лампи играат многу важна улога во дизајнот на ентериерот, бидејќи не служат само за декоративна намена, туку имаат и своја функционалност …Доколку сакате да го декорирате вашиот дом во ретро стил, уникатните лампи се вистинско решение.Овие разнобојни ламби имаат живописни комбинации на бои, што може да ви помогне да го внесете арт деко стилот во вашиот амбиент.
Роксан Фереира, била инспирирана од рајските птици и различните бои на природата со цел да ја дизајнира својата колекција.
Според наводите, нејзините креации доаѓаат во четири комбинации на бои – зајдисонце, изгрејсонце, океан и лагуна.Секој модел може да комбинира два абажури – на пример, Лагуната може да се комбинира со основа на зајдисонце или некоја друга нијанса, создавајќи безвременски комбинации. Овие камени ламби, исто така, имаат и златни детали во абажурите, за да испуштат ретро сјај кога ќе бидат вклучени. Со својата убавина, тие лесно создаваат динамичен ентериер со допир на гламур од минатото.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваПостигнете максимална релаксација во вашиот дом со SoundBed на OPUS!
Следна објаваОливија Палермо во Њујорк – едноставна летна елеганција во сета своја моќ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ