Њујорк …
Дали овој фустан на Оливија Палеремо e најубавото летно црно парче? Иако белата боја се смета за летна боја и ја гледаме многу почесто за време на жешките денови, црната е присутна, особено во вечерните варијанти.

Сепак, all black – целодневна варијанта на лето навистина не е толку честа, што Оливија многу добро ја знае. Од таа причина, беше полесно да се постигне овој ефект кој како водечка модна вест ја обиколи планетата.

Најголемата тајна на овој супер ефективен стајлинг сè уште е во формата. Макси фустан во А крој со акцент на поширокиот долен дел од моделот.

Изгледот е заокружен со брилијантни модни додатоци, плетената чанта со црни кожни рачки целосно го постигна комплетниот стил, а рамните црни влечки со златни детали се одличен додаток.

Едноставна летна елеганција во сета своја моќ.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирација: внесете ретро дух во вашиот амбиент со декадентни лампи!
Следна објаваНајубави украси за ножните глуждови
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ