Накитот е она што секоја облека може да ја направи интересна …

Тогаш кога сме облечени минимално како во лето, поголемиот дел од времето го минуваме во костими за капење и мини фустани, токму накитот ќе го комплетира вашиот стил и комплетен изглед.

Големиот тренд од 2000-тите е повторно во мода.

Stradivarius

Нараквиците кои ги красат глуждовите се голем тренд ова лето.

Тие одговараат апсолутно на секоја комбинација и на ногата и даваат посебна доза на елеганција и стил.

Одлично е што овие нараквици можете да ги трансформирате како украс за вашите глуждови …

Stradivarius

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОливија Палермо во Њујорк – едноставна летна елеганција во сета своја моќ!
Следна објаваТри актуелни трендови кои ќе ги носиме и во есен 2021!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ