Дури и сега кога нормалноста некако се врати во нашите животи, ние го прилагодуваме изборот на купување врз основа на овие елементи кои ги предлагаат  водечките дизајнери за есенската сезона..

Кратките блузи и фустаните со откриени рамена ги сметавме исклучиво како летен тренд. 

Но, брендови како  Dior, Salvatore Ferragamo и Erdem, потврдија дека голите рамена ќе бидат нагласени и во есенската и зимска гардероба.

Нијансата на јоргованот која беше боја на пролетта, ќе биде “актуелна” и во есенско – зимската гардероба, благодарение на брендовите Chanel, Miu Miu, Loewe. Третирајте ја како неутрална нијанса, бидејќи може лесно да се интегрира во многу комбинации.

Се чини дека забавите толку многу ни недостигаа што нема да се двоумиме да носиме металик-сјајна облека и во текот на денот. Што се однесува до есента 2021 година, брендовите како Louis Vuitton, Isabel Marant, Lanvin, го дефинираат металик-от како врвен тренд.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави украси за ножните глуждови
Следна објава7 FOR 70: MAX MARA СОРАБОТУВА СО 7 УМЕТНИЦИ И ПРОСЛАВУВА 70 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ