Логично е дека високите температури во текот на денот ја ограничуваат нашата инспирација. Но, овие улични стилови докажуваат дека дури и при високи температури можеме да создадеме импресивен изглед.

Деновиве дефинитивно би сакале да бидеме на плажа. Сепак, тоа не е можно, бидејќи секојдневието не држи во градот и канцеларијата. Значи, прашањето со кое се соочуваме секое утро е што да облечеме. За среќа, уличниот стил има многу предлози да изгледате беспрекорно кога надвор е +40.

Секако, ги користиме најлесните парчиња од нашата гардероба. Избираме природни ткаенини како што се памук и лен кои и овозможуваат на кожата да дише. Мини, миди и макси фустани се дефинитивно во нашиот најдобар избор, како и здолништата. Дефинитивно им велиме „да“ на кошулите и шорцевите, како и летните блузи, а изгледот го надополнуваме со сандали, рамни влечки или патики.

Погледнете ги нашите предлози – овие улични стилови ќе станат наша основа за целото лето.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПариска недела на мода – 25 улични изданија во кои веднаш ги засакавме!
Следна објаваОва се најдобрите фризури за лето кои едвај чекаме да ги направиме!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ