Новата модна недела во Париз не освежи!

Дури и во период на голема неизвесност, дизајнерите го дадоа својот максимум создавајќи колекции за претстојната зимска сезона.

Модните ревии означуваат полуофицијално враќање на модната писта во живо!

Многумина од нас ќе продолжат да ги гледаат колекциите виртуелно, а посебна возбуда се почувствува за време на дебитантското шоу на Питер Мулиер како и омажот на високата мода, што го донесе Демна Гвасалија за модната куќа Баленсијага.

Хероините на уличната мода ги придружуваа своите омилени модни ревии на еклектичен начин и со сигурност можеме да кажеме дека имаат маестрални стилски слоеви.

Живописните нијанси се сеприсутни во вид на колоритни акценти, а мантилите се едно од неопходните парчиња кои може да ги забележиме на улиците на светската метропола.

Погледнете 25 најимпресивни изгледи како инспирација за слоевити комбинации на облека

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШарени кошули и маици кои ќе го подобрат вашето летно расположение!
Следна објаваИзгледајте со стил и на + 40 степени: 15 модни изгледи кои ќе ве инспирираат
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ