Среќно влегуваме во „срцето“ на летото …

Дојде и јули и останува само да го обезбедиме – метафорички и буквално – нашето летно расположение. Интензивните нијанси ќе ни помогнат да го постигнеме тоа на најдобар начин.

Маиците се клучна „состојка“ на нашата секојдневна облека, затоа решивме да ги комбинираме со многу делови од нашата гардероба, од панталони и здолништа до шорцеви и фустани за повеќе стилови.

Обновете ја вашата колекција со нови и модерни парчиња кои ќе ве наградат и ќе го внесат летото во вашиот изглед.

Во галеријата ги собравме најмодерните дизајни што ќе ве воодушеват.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИднината пристигна – проектот во Кина тоа го докажува!
Следна објаваПариска недела на мода – 25 улични изданија во кои веднаш ги засакавме!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ