Супер-моделот Бела Хадид е насекаде околу нас …

Но, очигледно, Бела Хадид нема планови да го запре својот успех во догледно време. По кампањата на Диор, во која ја видовме последниот пат, Бела соработувала и со  познатиот дизајнер Александар Венг за новата кампања –  Magnum.

Овој бренд за сладоледи, го ангажираше познатиот пар за снимање на кампањата  “Take Pleasure Seriously”. Бела позира во фустан потпишан од познатиот дизајнер, а  покрај фотографиите, познатата бринета е ѕвезда на краткиот филм кој ја прати кампањата и ни покажува како таа ужива во ладниот десерт.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВила од 6.75 милиони долари!
Следна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР