Поставете го телескопот на терасата и уживајте во соѕвездијата …

Како што сонцето заоѓа на островот Providenciales, сопствениците на вилата Stargazer можат да се релаксираат на балконот и да уживаат во бескрајниот поглед кон морето и небото над нив. Сместена во заливот Tompson, оваа вила има шест спални соби и исто толку купатила, сместени во три одделни простори за живеење.

Главната вила располага со три спални соби со купатила и големи кревети, а две соби имаат свои балкони, додека гостинската колиба има две спални соби. Ложата покрај базенот има една соба и се нуди како дополнително сместување.

Со површина од околу 1.500 м2, оваа трикатна вила ги има сите стандардни островски удобности – директен пристап до плажа, инфинити базен, џакузи и сауна, како и уникатни детали кои ја одвојуваат од други слични домови во околината. Европскиот стил на декорација совршено е комбиниран со персиските теписи, кинеските детали, белите софи и плетените столици. Кујната е опремена со најсовремени апарати и бар за појадок, додека две одделни трпезарски маси обезбедуваат многу простор за сите други оброци.

Опции за забава постојат во ентериерот и во екстериерот. Отворениот план на просторот вклучува домашно кино, соба за игри, студио за танц и пилатес. Тука е и  тениското игралиште и патеките покрај дрвјата, кои водат до скриените места за седење и сончање покрај базенот.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваHERMES торба од чисто сребро!
Следна објаваБела Хадид во кампањата “Take Pleasure Seriously”!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР