автори Објавено од Дамјан Корубин

Дамјан Корубин

1120 ОБЈАВИ 1 КОМЕНТАРИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

Модна недела во Милано: Алберта Ферети – инспирацијата ја најде во...

  После модната недела во Лондон, целиот свет на модата се пресели во Милано. Започна модната недела и првата забележителна колекција беше од модната куќа Алберта...

Лето во Јавна Соба

Продуктивни сме и кога температурите се високи Попладневно се дружиме на тераса Имаме супер пијалоци за освежување И лесна храна за топлите денови Ти посакуваме пријатна работна седмица! Нашето...

Неделна програма во Јавна Соба

Неделна програма во Јавна Соба 01.- 05.07. // 08:30 - Young Engineers Summer School 2019 - Термин 3 И оваа седмица учиме со лего коцки. facebook event...

ВО ПЕТОК LATE NIGHT SHOPPING ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ, НАСТАН КОЈ...

Традиционално, но и иновативно и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов од...

Ова се топ 7 пролетни модни трендови !

Точките како ретро-дизајн, се вратени на модната сцена оваа пролет и сигурно ќе ви биде драго да ги носите во нивните облици. Бел блејзер Моќните костуми...

Објавен Конкурсот за стипендии на Семос Академијата за графички и веб...

Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „S.O.S“, за академската 2019/2020 година за образовните профили Графички дизајнер и Веб дизајнер. Конкурсот трае...

Програма во Јавна Соба 01.04. 2019

Првоаприлска журка и Џејмисон за 100мкд. Вечерва, од 21:00! facebook event link Оваа седмица: 01.04. // 18:00 - Womenpreneurs Stories s02e03 Приказни за жени претприемачи и жени на лидерски...

Програма во Јавна Соба 04.03.2019

Вечерва опушти се со пријателите во Јавна Соба! Во првата недела од март имаме: 05.03. // 10:00 - Светски ден на енергетската ефикасност Саем за енергетска ефикасност,...

Карим Рашид дизајнира за брендот Кросно!

  Познатиот дизајнер Карим Рашид  соработуваше со брендот Кросно за да ја создаде Сакред - едноставната и вонвременска колекција на цилиндрични и купести предмети од...

Програма во Јавна Соба за оваа недела!

Дали слушнавте за новиот курс во Јавна Соба? Прочитајте повеќе на линкот. И оваа недела со голем избор на настани: 19.02. // 18:00 - Womenpreneurs Stories s02e02 Приказни на...

VERSACE – машка колекција за есен/зима 2019 година!

Скоро купен од Мајкл Корс Холдингс Лимитед, брендот Versace ја претстави непогрешливата колекција за мажи есен / зима 2019 ... Колекцијата, на многу разигран и...

3 работи кои силните жени не ги толерираат кај својот партнер!

Навистина силна жена е жена на која не и треба маж да ја заштити. Јаките жените често ги плашат мажите, бидејќи ним не им вредат...

Неделна програма во Јавна Соба

Организираш настан? Навистина има многу причини зошто да го направиш во Јавна Соба! Одбери ја просторијата која најмногу ти одговара на овој линк. Неделна програма: 18.01. // 22:00 -...

Супер свирки и предновогодишно расположение на максимум!

Супер свирки и предновогодишно расположение на максимум! Оваа седмица имаме: 26.12. // 20:30 - Хуманитарна Забава X2 Хуманитарна забaва за собирање на средства наменети за деца кои...

Третото издание на фестивалот на краток филм Winter Apricots во Прилеп

Третото издание на Интернационалниот филмски фестивал Winter Apricots ќе почне овој четврток во Прилеп, со солистички концерт на пијанистката Дуња Иванова во киното „Мис...

Причина повеќе да подаруваш

Овие празници Европа и Сковин ти даваат причина повеќе да подаруваш! Oд денес започнува голема наградна игра во која сите кои споделуваат слатки задоволства и...