автори Објавено од Дамјан Корубин

Дамјан Корубин

1020 ОБЈАВИ 2 КОМЕНТАРИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

Малага – родниот град на Пикасо!

Ако мислите дека Costa del Sol е без душа, очигледно не сте биле во Малага. Исполнет со историја и полн со младешка енергија која гордо...

Иднината е тука: Montblanc Twin Smart Strap ќе ве фасцинира!

Montblanc Twin Smart Strap е комбинација од аналогниот и дигиталниот свет на  часовници. Новиот иновативен додаток е дизајниран да биде компатибилен со повеќето рачни часовници и...

Колку чини најскапата чаша коњак?

До сега ви презентиравме голем број на шишиња со скапи пијалаци, со навистина неверојатни цени ... Информацијата дека една чаша коњак чини 14.200 долари, сѐ...

Public Room – оваа седмица 18.06.

НАПРАВИ САМ 'PASTA PENNE' Оваа седмица имаме: 20.06 // 17:00 - Повик за волонтери - WikiGap edit a thon Иницијатива за сите заинтересирани млади лица, студенти и...

Сомотска Адидас топка вредна 15.600 долари!

Хистеријата по повод Светското првенство во фудбал 2018 е насекаде околу нас. околу нас. Оваа топка дефинитивно не е наменета за игра на терен, а...

Патување: Средба со горилите во Уганда!

Средба со горилите во Уганда Ако сонот од вашето детство е да ги запознаете најголемите горили, тогаш за вас е како создадена петодневната турнеја Abercrombie...

Интервју: Жарко Башески – вајар!

Секоја презентација на Вашите дела предизвикува голем интерес кај стручната публика и пошироката јавност. Бевте претставени и на изложбата "Хиперреализмот денес" која го обиколи...

Taycan е првиот целосно електричен спортски автомобил на Porsche

Иднината на електричната мобилност е уште еден чекор поблизу: Сериското производство на првиот целосно електричен автомобил на Porsche ќе започне следната година. Концептот Mission...

Најмодерен декоративен тренд во 2018: зелен мермер!

  Вклучете го мермерот во кој било дел во ентериерот и додадете му убавина, стил и привлечност ... Ако сте заинтересирани за мермер, а сакате бои,...

Тераса во урбанa срединa целосно подготвена за лето!

Тераса во урбанa срединa, целосно подготвена за лето, дефинитивно може да изгледа како оваа што ја презентираме денес ... Овој екстериерен простор дополнително e разубавувен...

Успешна реализација на првата Вип едукативна програма за деца „Интернетот не...

Вип ја заокружува првата фаза од Вип едукативна програма „Интернетот не е само игра… Кликај безбедно“, која во периодот од февруари до јуни во...

Lovebox е дрвена кутија полна со дигитални љубовни пораки!

Lovebox е дрвена кутија полна со дигитални љубовни пораки ... Иако на прв поглед тоа може да изгледа како обичен моден додаток, кутијата Lovebox во...

Реновирана 150 години стара куќа во Шпанија!

  Реставрација на внатрешноста на 150 години стара куќа е многу чувствителна задача и бара големо внимание, заедно со генијалноста и можноста да се создаде...

Public Room – оваа седмица 04.06.2018

РЕЗЕРВИРАЈТЕ НЕКОЈА ОД НАШИТЕ СОБИ public room - event rooms Оваа седмица имаме: 04.06 // 20:00 - Тринаесет осврти за книжевни и слични дела - Промоција Промоција на...

Јахтата Illusion Plus е вистинска палата!

Кина генерално не е позната како нација која се занимава со конструирање на јахти, но сепак, некои ценети брендови како Cheoy Lee и Silver...

Whitehaven Beach е најубавата и најчиста плажа во Австралија!

Најубавата плажа во Австралија Сите знаеме дека Австралија е позната по своите прекрасни, долги и песочни плажи. Велат за да ги посетите сите австралиски плажи...