автори Објавено од Дамјан Корубин

Дамјан Корубин

1025 ОБЈАВИ 2 КОМЕНТАРИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

Lovebox е дрвена кутија полна со дигитални љубовни пораки!

Lovebox е дрвена кутија полна со дигитални љубовни пораки ... Иако на прв поглед тоа може да изгледа како обичен моден додаток, кутијата Lovebox во...

Реновирана 150 години стара куќа во Шпанија!

  Реставрација на внатрешноста на 150 години стара куќа е многу чувствителна задача и бара големо внимание, заедно со генијалноста и можноста да се создаде...

Public Room – оваа седмица 04.06.2018

РЕЗЕРВИРАЈТЕ НЕКОЈА ОД НАШИТЕ СОБИ public room - event rooms Оваа седмица имаме: 04.06 // 20:00 - Тринаесет осврти за книжевни и слични дела - Промоција Промоција на...

Јахтата Illusion Plus е вистинска палата!

Кина генерално не е позната како нација која се занимава со конструирање на јахти, но сепак, некои ценети брендови како Cheoy Lee и Silver...

Whitehaven Beach е најубавата и најчиста плажа во Австралија!

Најубавата плажа во Австралија Сите знаеме дека Австралија е позната по своите прекрасни, долги и песочни плажи. Велат за да ги посетите сите австралиски плажи...

Перу земја со повеќе идентитети!

Мистична, живописна, насликана во разни бои, пространа како пустина и длабока како нејзините непрегледни кањони - тоа е Перу, земја со повеќе идентитети. Посетете ја...
video

(Cyrillic) заедно со (Iwayo) и (Dina) со нова соработка “Right Here”

После успешната соработка на "Feel Like" која што е издадена на CDeep Music и беше одлично прифатена како од македонската така и од публика...

ИЗВЕСТУВАЊЕ – „3х3“ баскет турнирот одложен за 15ти јуни

Спортскиот кошаркарски спектакл – турнирот „FIBA 3х3 Skopje City Mall 2k18“ ќе се одржи од 15 до 17 јуни, на катната гаража во Skopje...

Public Room – оваа седмица имаме

ИЗБЕРЕТЕ НЕКОЈ ОД НАШИТЕ КОКТЕЛИ Оваа седмица имаме: 29.05 // 20:00 - Книжевни Магнитуди 3 дел Во следниот меч ќе имате прилика да го гледате еден од...

Pop up изложба на модната куќа Louis Vuitton! 

 Louis Vuitton одржа pop-up изложба на која се прикажани сите дела од новите колекции за уредување на домот Les Petits Malle и Objets Nomades. Колекциите на...

Погледнете го најлуксузниот апартман на светот!

“Excelsior Hotel Gallia” во Милано е сопственик на најраскошниот хотелски апартман на светот, според овогодишниот “World Travel Awards”. Апартманот Katara, втора година по ред ја...

Kurt Wenner – сликар на 3Д улична уметност!

Kurt Wenner е уметник кој што најмногу е познат за неговиот дoпринос во развивањето на 3D уличната уметност. Роден e 1958 во Америка, во семејство...

Здрав корнер: Благодети од сливите во исхраната!

6 причини зошто редовно треба да консумирате сливи ... Слатки, со сочен вкус, тоа е само една од причините зошто сливите ги вклучуваме во секојдневната...

Денес е празник на големите македонски и сесловенски просветители Кирил и...

Денес е Свети рамноапостолни Кирил и Методиј Солунски - Празник на големите македонски и сесловенски просветители Светите браќа Кирил и Методиј се основоположници на словенската...

Уникатна уметничка галерија во Тулум!

Неверојатна уметничка галерија инспирирана од тропите ... Внукот на познатата колекционерка на уменички дела Пеги Гугенхајм, отвори интересна уметничка галерија во Тулум ... Цементните ѕидови и...

Направи сам проект: Boho Chic тераси и тремови!

Boho Chic, претставува слободен стил и дух, со многу релаксирачки компоненти на декорации, шарени и светли во исто време ... Домашната декорацијa во боемски стил,...