Скоро купен од Мајкл Корс Холдингс Лимитед, брендот Versace ја претстави непогрешливата колекција за мажи есен / зима 2019 …

Колекцијата, на многу разигран и и навидум наивен начин, се занимава со темата на комбинирање со графиката. Познатите Версаче дизајни внесоа аура на носталгијата на деведесеттите години, со помош на светли нијанси и многу statement парчиња.

Со релаксирани силуети, колекцијата понуди широки пантолони, преголеми палта и кошули со коцкасти ракави. Со својата спортска естетика, боксерските шорцеви се комбинираат со јакни, патики и дезенирани плетени парчиња, заедно со штепаните јакни.

Versace - muška modna kolekcija jesen/zima 2019

Versace - muška modna kolekcija jesen/zima 2019Versace - muška modna kolekcija jesen/zima 2019Versace - muška modna kolekcija jesen/zima 2019Versace - muška modna kolekcija jesen/zima 2019Versace - muška modna kolekcija jesen/zima 2019Versace - muška modna kolekcija jesen/zima 2019Versace - muška modna kolekcija jesen/zima 2019

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJames Turrell е на сигурен пат да го оствари својот арт-проект,(Roden Crater)!
Следна објаваFendi кампања: “Baguette Friends Forever”!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР