Дали слушнавте за новиот курс во Јавна Соба?

wine tasting cover 1

Прочитајте повеќе на линкот.

***

И оваа недела со голем избор на настани:

19.02. // 18:00 – Womenpreneurs Stories s02e02
Приказни на жени претприемачи и жени лидери.

women

20.02. // 18:00 – Психолошки муабет: “Сите лица на љубовта”
Психолошки разговори на тема “Што е љубов?”

psiholoski muabet

20.02. // 20:00 – English Standup -Dragos Cristian- Hungry Hungry Dragon Skopje
Stand up шоу со Драгос од Романија.

stand up

22.02. // 22:00 – Македонски Шлагери
Ве чекаме на уште едно петочно дружење.

22.feb

23.02 – 01.03 – // 12:00 – Мартинки – Да ги вратиме во тренд старите традиции
7 дена ќе бидете во можност да си ги набавите добро познатите мартинки.

image

23.02. // 22:00 – The Music Room
Сабота резервирана за журка.

23.02 sabota

24.02. // 11:00 // 13:00 – Научна Детска Работилница
Поради зголомениот интерес овај пат работилницата ја правиме во две групи!

Detska naucna rabotilnica
***

И еден фантастчен џез концерт, следната недела!

Одличен квинтет од Белград, кој со себе гордо носи 4 маестрални албуми! Fish in oil ladies and gentlemen!

fish oil
***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Ти посакуваме пријатна работна седмица!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМАКЕДОНСКАТА МОДНА ДИЗАЈНЕРКА МАЈА КИКИРИИТКОВА ПОВТОРНО СЕ ВРАЌА НА МОДНАТА СЦЕНА
Следна објаваВо чест на Карл Лагерфелд!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР