Канскиот филмски фестивал во 2023 година официјално се врати за да ги прослави овогодинешните најдобри во меѓународната кинематографија, оживувајќи го гламурот на црвениот тепих во Кан.

Седумдесет и шестото издание на фестивалот започна со премиерата на Jeanne du Barry, а меѓу фаворитите се Asteroid City Ves Anderson и Killers of the Flower Moon на Martin Skorseze.

El Faning, Helen Miren, Uma Turman, Bri Larson  – се појавија да ги промовираат своите проекти оставајќи нè без здив со нивниот стајлинг. Погледнете ги во галеријата.

EL FANNING во модел на ALEXANDER MCQUEEN

HELEN MIREN во модел на DEL CORE

 UMA TURMAN во модел на DIOR

BRIЕ LARSON во модел на CHANEL

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГламур од минатото: 12-те најважни модни моменти во историјата на Канскиот филмски фестивал
Следна објаваНАЈДОБРИ БЕРМУДИ ОД АКТУЕЛНАТА ПОНУДА
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ