Бермуди, односно панталони до или малку над коленото, до средината на бутот, минатата година станаа врвен хит, но се чини дека и оваа година ќе бидат многу популарни.

Одлично се комбинираат со високи потпетици, но и со патики, сандали и chunky чизми. Можете да носите што и да посакате во горниот дел, од кратки топови до големи јакни.

Бермудите се нашето омилено парче за секоја пригода во текот на летото. Нивната должина е соодветна за одење на работа, но исто така се доволно cool и за ноќни излегувања.

Најпопуларни се тексас бермудите или бермудите кои изгледаат како панталони од костум. Ги пребаравме полиците на продавниците и во нашата галерија ги одбравме најубавите бермуди од актуелната понуда.

Погледнте во продавниците на Skopje City Mall:

Zara

Stradivarius

Stradivarius

Zara

Zara

Zara

Mango

Zara

Mango

Mango

Zara

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКан – нè оставија без здив со нивниот стајлинг: El Faning, Helen Miren, Uma Turman и Briе Larson 
Следна објаваЛетни трендови 2023: фризури што ќе ги носиме оваа сезона
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ