Вклучувајќи мека боб фризура, локни и најмазни балерина пунџи …

Од боемски бранови до елегантни долги репови и пунџи во стил на балерина, најдобрите трендови на коса за летото 2023 година се карактеризираат со различни стилови кои не само што помагаат да се победи жештината, туку и ги прифаќаат елементите на потоплата сезона. И кога станува збор за популарните бои за коса во следните неколку месеци, бринетите ги менуваат своите тонови со примеси на црвена, додека русокосите се наклонети кон повеќе ледени, пепелни нијанси.

Некои од најжешките изгледи веќе се забележани речиси насекаде – од Мет Гала до Коачела фестивалот, а ние заокружуваме неколку од најдобрите трендови за коса за летото 2023 година. Ви нудиме неколку модни стилови за инспирација.

Балерина пунџа

Ретро кадрици

 

Долги репови

Бринетите ги менуваат своите тонови со примеси на црвена

Русокосите се наклонети кон повеќе ледени, пепелни нијанси.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНАЈДОБРИ БЕРМУДИ ОД АКТУЕЛНАТА ПОНУДА
Следна објаваКонцерт на Јордан Костов квартет во КИЦ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ