автори Објавено од Дамјан Корубин

Дамјан Корубин

1025 ОБЈАВИ 2 КОМЕНТАРИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје

Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд - оригиналното СКОПСКО Нефилтрирано пиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на...

(Видео) Летна приказна на Mango

Сите летни приказни треба да започнуваат вака: Морски брег, природа... Замислете се рано наутро покрај Медитеранското море, идеално место за бегство од секојдневието за вашиот...

Стаклени кули покриени со микроалги!

Француското архитектонско студио XTU Architects има развиено концепт за четири стаклени кули во Хангџоу, Кина, со фасадни покривни панели од импрегнирани микроалги. Дизајнот на студијата...

Objets Nomades на Louis Vuitton!

  Многу модни брендови за облека, имаат исто така удел и во разубавувањето на нашите домови ... Тие создаваат мебел, декоративни предмети, детали за акцентериње, sидни...

5 европски дестинации кои се хит ова лето!

Како мешавина од култура, историја, гастрономија и неверојатна убавина што не може да се повтори, Европа е секогаш во нашите мисли ... Од топли краеви...

Ремек дело на Modigliani се продаде за 157.2 милиони долари!

Романтичниот уметник Амадео Модиљани, кој го заврши својот живот како млад и сиромашен во првата половина на 20 век, повторно е во центарот на...

Неделна програма во Јавна Соба

Оваа седмица имаме: 18.05. // 21:00 - Македонски Шлагери со ДЈ Тоше Велјанов Јавна Соба продолжува со серијата македонски шлагери, секој петок. Ве очекуваме на журка со...

Нова кампања “SUMMER DREAMING”

Новата кампања на Fashion&Friends посветена на летните трендови е инспирирана од култното американско летувалиште The Hamptons. Тоа не е случајно, бидејќи кога се работи...

Boutique hotel Alhambra – луксуз на островото Лошињ!

Некогаш обожувано од страна на австро-унгарскките аристократи, островото Лошињ,  едно од најволшебните, скриени, скапоцени бисери на Хрватска и совршена дестинација за сите сезони ... Секое...

Српските џез виртуози Душан Јевтовиќ и Васил Хаџиманов во Станица 26

Во четврток, на 17 мај, со почеток во 21 часот, во ноќниот клуб Станица 26 настапува гитаристот Душан Јевтовиќ, заедно со миленикот на скопската...

Creative Hub ја претстави Македонија на Самитот Forbes во Израел

Основачот на бизнис центарот за неформално образование Creative Hub од Скопје, Аријана Коскарова беше поканета од Forbes на глобалниот самит во Израел кој се...

Kонкурс за Годишната наградата “Ладислав Баришиќ” на Здружението на ликовни критичари...

Чест ни е да Ве известиме дека Здружението на ликовни критичари АИКА Македонија распишува конкурс за истражувачки проект од областа на ликовната критика во...

Што ќе се случува во Скопје, од 29-ти мај до 2-ри...

На самиот крај од месецот, од 29-ти мај, па сè до 2-ри јуни, нашиот главен град влегува во поинаква музичка димензија. Во надворешниот и...

Вила од 6.75 милиони долари!

Поставете го телескопот на терасата и уживајте во соѕвездијата ... Како што сонцето заоѓа на островот Providenciales, сопствениците на вилата Stargazer можат да се релаксираат...

Volkswagen ќе понуди електрифицирани верзии на сите свои модели

Широката хибридна програма за следниот Golf е почетна точка за сеопфатна електрификација на конвенционалните погони Новиот 48-V благ хибрид е првиот чекор во светот на...

Mayice Studio креираше скулпторска ламба!

Интересен облик на светилка! Мадридското Mayice Studio ја креираше оваа скулпторска ламба од едно парче заоблено стакло, како дел од студијата за проток на светлина преку...