ВИТАМИНСКИ БУСТЕРИ ЗА 100 МКД.

ЗА ДА ЈА ДОЧЕКАМЕ ЕСЕНТА ЗДРАВИ!

vitamin boosters

Оваа седмица имаме:

06.09 – 15.09 // 10:00-14:00 // 17:00-21:00 AmsterDama at Public Room
Продажба на есенски, винтиџ парчиња облека од Амстердам.

amsterdama

13.09 // 18:00 Coffee with an Expert
Предавање и дружење со Корбин Норман од САД.

Untitled-1

14.09 // 17:00 Outdoor Cooking
Готвење паста на тераса, по ваш рецепт.

pasta night 5

15.09 // 21:00 Saturday in Public Room
Саботна забава со Самоил Радински.

Radinski 1

Во текот на месец септември:

15.09 // 12:00 – Back to School with Jumping Clay
Креативна работилница за дечиња.

back to school

21.09 // 17:30 – Работилница за доење и улогата на мајчиното млеко
Предавање за идните мајки.

doenje

27.09 // 20:00 – Taste of Belgium
На крајот на месец септември, Marc De Jongh ви спрема четири вкусни јадења инспирирани од белгиската кујна.

belgiska

ПОДГОТВУВАТЕ ВАШ НАСТАН ?

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НАШИТЕ СОБИ КАЈ НАС НА ВЕБ!

event 1
***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Ви посакуваме пријатна работна седмица!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваOтворање на 19-то Биенале на македонската архитектура – БИМАС 2018
Следна објаваФотељата Thousand Eyes е уникатно и весело парче мебел!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР