Британскиот бренд Aston Martin неодамна го освои светот со својот најнов проект за иновативни и луксузни авиони со можност за вертикално полетување …

Новиот луксузен вид на аеротранспорт е наречен Volante Vision концепт, а е развиен во соработка со Универзитетот Krenfild, Институтот за аеронаутика Krenfild и брендот Rolls-Royce, со цел да се внесе изобилие на стил и шик детали во личниот транспорт на скии.

Автономниот, хибридно / електричен погонски склоп на овој авион, може да понесе три возрасни лица на неверојатно возење во нивниот живот. Подготвен да ги искористи сите придобивки од супериорениот луксуз во областа на аеронаутиката, електричните и автономните технологии, новиот дизајн на Aston Martin носи силуета која ветува револуција во областа на алтернативните транспортни решенија.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCole & Son и Fornasetti – два најпознати бренда од светот на декорот!
Следна објаваЗошто треба да јадеме ананас?
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР