Брендот Rémy Cointreau го вработени никој друг, туку познатиот уметник Matt W. Moore, за да го креира дизајнот за новата лимитирана линија на коњакот Rémy Martin VSOP.

Покрај обичната естетика, оваа соработка вклучува и работа на креиарање апликација која на корисниците ќе им овозможи далеку по-импресивно искуство од кога било досега.

Инспириран од дигиталниот начин на живот, Matt W. Moore ги претстави живописните детали на  новата VSOP апликација, користејќи ја својата ценета апстрактна графика “Vectorfunk”.

Дизајнерот, исто така, создаде реинтерпретација на популарниот Rémy Martin кентаур  во својот уникатен стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваTiffany со нова колекција Paper Flowers!
Следна објава“Adam” by Auguste Rodin
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР