До не многу одамна, сивата боја беше сметана за многу досадна и тмурна боја.

Но, одеднаш тоа се промени. Еден популарен дизајнер почна да ја користи, а потоа друг и во текот на последната деценија, стана една од најпопуларните бои во домашниот декор. Пософистицирана и поприлагодлива од беж, сивата боја брзо стана кралица на неутралните бои.

Сивата боја е олицетворение на елеганцијата, кога се комбинира со класични детали и софистициран стил. Еден од најдобрите начини за додавање на софистициран и модерен изглед во просторот е да го исполните просторот со црна или темно сива боја.

Ние ви предлагаме да ги погледнете овие дневни простори кои изгледаат софистицирано и веруваме дека секој ќе се пронајде во една од нив.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасни национални паркови во Индија!
Следна објаваБалетанките се совршени за оваа есен!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР