Балетанките се едни од оние тренди модели на чевли, кои ќе ги носиме оваа есен секој ден.

Во исто време елегантни, удобни за носење, балеринките се моден додаток кој совршено ќе ја заокружи секоја комбинација. Ќе ги освежи и трансформира основните парчиња од нашиот гардеробер и ќе покажат зошто дамите со стил ги ставаат во фокусот на нивните изданија, од година во година.

Модели изработени од твид и сатен кој ќе внесат свежина во нашата постоечка колекција на чевли и неочекуван пресврт, оваа есен ќе носиме модели со принтови, чевли со орнаменти, но и балерини во основни нијанси.

Погледајте ги нашите омилени фаворите во продавниците за мода кај нас …Bershka, Stradivarius, Pull and Bear,Zara, Mango …

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСофистицирана сива боја во домот!
Следна објаваАфриканските кралици кои ја сменија светската историја!!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР