Вечерва опушти се со пријателите во Јавна Соба!

4
***

Во првата недела од март имаме:

05.03. // 10:00 – Светски ден на енергетската ефикасност
Саем за енергетска ефикасност, дискусии, работилници и предавања за најновите трендови во областа на енергетската ефикасност.

energetska efikasnost

07.03. // 21:00 – Импровокација – Театарска импровизација
Спонтана, забавна, смешна – театарска импровизација која не треба да ја пропуштиш!

improvokacija

08.03. // 22:00 – Македонски Шлагери
Уште едно патување низ времето со Ретро Рингтонс.

08.03

09.03. // 22:00 – The MUSIC ROOM
Саботно танцување со Constantin V, Јана Бурчевска и Александар Филиповски!

03.03 sabota

10.03. // 11:00 – Научна Детска Работилница
Час исполнет со “магични” експерименти.

Detska naucna rabotilnica
***

11.03. // 18:00 – Coffee with an expert
Учиме што е потребно за добро лидерство.

vlora

Ако сакаш да наичиш повеќе за виното, пријави се курост за дегустација, до 7 март!

wine tasting cover 1

Прочитајте повеќе на линкот.

***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Ти посакуваме пријатна работна седмица!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСветска премиера на новиот концепт на SEAT-el-Born
Следна објаваBalenciaga на модната недела во Париз – зима 2019!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР