Навистина силна жена е жена на која не и треба маж да ја заштити.
Јаките жените често ги плашат мажите, бидејќи ним не им вредат правилата од претходните врски.

Ова се три работи кои ниту една силна жена нема да му  ги толерира на својот партнер:

Несигурност
Несигурната личност најчесто е склона кон љубоморно однесување. Таквото однесување обично ја уништува врската. Силната жена нема да толерира несигурност во било која форма..

Непочитување
Интелигентна жена нема да дозволи било какво непочитување. Единствениот начин мажите на силната партнерка да и покажат почит е да ја почитуваат неа и луѓето од нејзиното друштво.

Лага
Една жена која држи до себе, никогаш нема да толерира превара во врската или бракот. Без оглед на тоа дали е безопасна или сериозна лагата, ниту една лага не е добра за врската.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајава за Global Game Jam Macedonia 2019 game-dev маратон
Следна објаваChanel ја претстави новата колекција!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР