Модната куќа Chanel ja претстави новаta колекција на Париската модна недела во palatata Grand Palais, која за оваа прилика беше претворена во Chanel Villа.

Ревијата беше отворена со розов фустан и пердуви кој го носеше Kaia Gerber, предводмичка на новата генерација супермодели и ќерка на Cindy Crawford.

 

Chanel колекцијата се состои од парчиња кои се комбинација на романтика и елеганција, што може да се види и на фризурите украсени со цвеќиња.

Најголемото изненадување на модната ревија е костимот за капење со тул, во кој прошета Vittoria Ceretti.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава3 работи кои силните жени не ги толерираат кај својот партнер!
Следна објаваPolyhedron модерно дизајниран бар и украс на секоја просторија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР