Скулптурниот модернизам на италијанскиот дизајн е претставен во барот Restoration Hardware, кој има геометриска форма …

Именуван Polyhedron, овој бар има екстериер изработен од мат црно дрво, а самиот ентериер е со димени огледала, кои ќе ве намамат со својата илузија додека го барате вашиот омилен пијалок.

Трите врати на овој бар се отвораат како ливчиња од цвет, истовремено играјќи ја улогата на површина за служење, додека централниот дел на Polyhedron е дизајниран да ги чува пијалоците и сите додатоци кои ви се потребни за сервирање. Цената на овој бар е 2,495 долари.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваChanel ја претстави новата колекција!
Следна објаваНовата Chloe C Double торба го залуде модниот свет!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР