Ви ги пренесуваме најубавите металик модни парчиња од актуелната понуда
Секоја година се појавува тренд кој ќе биде ултимативен хит за целата наредна година. Следејќи ги минатогодишните трендови, модните инфлуесерки и парчињата кои ги видовме на модните писти, дознавме кој тренд ќе биде хит за 2023 година.

Mango

Имено, иако и минатата година се носеше металик облека, во 2023 година тоа ќе биде врвниот тренд што ќе го видиме кај сите модни познавачи и љубители на модните трендови.

Mango

Така, трендот металик ќе се носи на чанти и чевли, но и на облека како панталони.

Zara

Zara

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Севда”- Концерт во Македонската Филхармонија
Следна објаваПрезентации и разговори со уметници од локалната уметничка сцена во КСП Центар Јадро
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ