Првоаприлска журка и Џејмисон за 100мкд.

Вечерва, од 21:00!

april
***

Оваа седмица:

01.04. // 18:00 – Womenpreneurs Stories s02e03
Приказни за жени претприемачи и жени на лидерски позиции е иницијатива која има за цел да ги и слави и сподели приказните на инспиративните жени во бизнисот.
Овој пат со специјални гостинки од Чикаго, САД.

woman prenuer

02.04. // 18:00 – Бесплатен НЛП Master class со Зорица Поповска
Дознаваме повеќе за тајните на најуспешниот комуникациски модел – НЛП (Невро Лингвистичко Програмирање).

nlp 1

02.04. // 20:00 – Тантричка Медитација II – Љубов Секс Моќ
Предавање на Аба Азиз Макаја, духовен учител и сексолог со светско реноме.

tantricka meditacija

04.04. // 21:00 – Од Две Мајки Браќа – Комично Кабаре
Комично шоу кое ќе те насмее до солзи.

image

05.04 – 07.04. // 10:00-18:00 – Донирај детска опрема!
Хуманитарна акција за донирање детска спортска опрема.

prespa

05.04. // 17:00 – Петок после работа
Време за опуштање со колегите.

petok posle rabota

05.04. – 07.04. // 18:00 – Underfest Festival
Три дена исполнети со многу многу музика и добра забава!

underfest
***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Ти посакуваме пријатна работна седмица!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПалацо и кулоти панталони за пролетните денови!
Следна објаваОбјавен Конкурсот за стипендии на Семос Академијата за графички и веб дизајн
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР