После модната недела во Лондон, целиот свет на модата се пресели во Милано.
Започна модната недела и првата забележителна колекција беше од модната куќа Алберта Ферети.
Колекцијата беше инспирирана од модата на осумдесеттите години. Оваа деценија, да бидеме поточни, е стил што го сакаат многу жени. Иако 1980-тите беа познати по нивните впечатливи силуети и живописни бои, Алберта Ферети реши да позајми само неколку идеи од овој неверојатен период.

Во колекцијата наоѓаме сиви костуми со нагласени раменици, џемпери и кошули во комбинација со класични панталони. Розовите и црвените се комбинираат заедно, но во друштво на пригушени нијанси како виолетова и сива боја. Јакните од овчјо крзно во црвена боја се особено привлечни.
Кога станува збор за свечени облеки, колекцијата има совршени комбинезони во диско стил, транспарентни црни фустани и модели во виолетова боја со големи карнери.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПриродна маска која го чисти и подмладува лицето!
Следна објаваМодерни торби за сезоната пролет/лето 2020!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР