Новата сезона се приближува!

Тоа значи дека е време да научиме сè за трендовите пролет / лето 2020. За да се финишира секој стил, задолжителен моден  додаток е торбата.

Изработени од пресувана кожа, природни материјали, со животински обрасци или во ретро стил – овие торби ќе бидат модерни во сезоната пролет / лето 2020 година …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодна недела во Милано: Алберта Ферети – инспирацијата ја најде во осумдесетите години!
Следна објаваИнтересни совети од познати модни дизајнери!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР