Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram!

Мила Станоеска

Image may contain: 1 person, close-up

Мила Станоеска е фотограф аматер која преку фотографијата се релаксира од секојдневните обврски, а инспирацијата ја црпи од уличните сцени и урбаната архитектура. Зад себе има учество на неколку хуманитарни изложби, а била и член на жирото најубавата Инстаграм приказна во Македонија “#фотонанеделата“ организирана од телекомуникацискиот оператор оне.Вип.

Победничката фотографија е направена во населба Кисела Вода, Скопје со мобилен телефон и е едитирана со алатките на Instagram.

Мила можете да ја контактирате преку нејзиниот Instagram.

Image may contain: sky, night and outdoor

Гага Угуровска

Image may contain: 1 person, phone, drink and indoor

Гага е фотограф – аматер, која веќе зад себе има неколку професионални ангажмани за фотографирање на храна.

Победничката фотографија е направена во Мола Калива, првиот крак на Хаклидики, Грција со Nikon d3300, 35mm, а едитирана со алатките на Instagram.

Контакт со Гага можете да воспоставите преку нејзиниот Instagram.

Image may contain: ocean, sky, outdoor, nature, text and water

Кристина Затуровска

Image may contain: 1 person, outdoor

Кристина Мукоска професионално се занимава со детска фотографија веќе пет години во сопствено студио специјализирано за деца и бебиња.
Победничката фотографија е направена во Прилеп, каде е документиран посебен момент на едно расположено дете со Nikon 50mm на дневна светлина.
Контакт со Кристина можете да воспоставите преку нејзиниот мобилен телефон (+38978 388 820) или преку нејзиниот e-mail, kristina_mukoska@yahoo.com.

Image may contain: one or more people and text

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБела Хадид во кампањата “Take Pleasure Seriously”!
Следна објаваЗапочнаа Деновите на финансиската писменост
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР