По презентацијата на неговата пред-есенска колекција 2018 на својот моден бренд T by Alexander Wang, дизајнерот од Њујорк сега ја претставува својата најнова капсула колекција наречена Barcode…

Дел од новата колекција се летни тренерки, дуксери, сечени маици и чорапи. Заедно со неутрални парчиња во сиви, бели и тегет бои, некои предмети добија и бордо нијанси.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBeyonce ја претстави есенската колекција на својот бренд IVY PARK!
Следна објаваВечерва на Охридско лето – Акорди од гитарата на Чочај ќе одекнуваат во „Света Софија“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР