Јакните со разигран вез, одат одлично со пролетното време!

Време е да ги оставиме на страна- класичните еднобојни црни, сиви и кафени јакни и капути, додека дојде есента. Бидејќи пролетното време знае да биде нестабилно, сите ние пред да излеземе од своите домови, со себе ја земаме јакната.

Иако ја задржуваат својата чиста линија и основна боја, везот на наједноставните јакни им дава неочекуван карактер и доза на ведрина. Овие јакни одлично се комбинираат со било кој дел од облеката, а везот ја прави јакната впечатлива.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасни скулптури од стакло!
Следна објаваМинијатурни тетоважи за љубителите на минимализмот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР