Дали некогаш сте размислувале за тетоважа, а не сте успеале да ја направите? Сигурно размислувате за тетоважите како нешто нападно и атрактивно?

Размислете за минијатурна тетоважа. Делуваат неверојатно деликатно и лично, а не се поголеми од големината на ноктот или обична шнола за коса.

Tattoo уметницата Witty Button е специјализирана за изработка на минијатурни тетоважи. Најчестите мотиви се базични и минималистички, од симболи и зборови до цветни мотиви.

Убавината на овие помалку видливи тетоважи е во едноставноста и без разлика на кој дел од телото се направени, оставаат впечаток дека таму отсекогаш и припаѓале.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈакни со разигран вез!
Следна објаваСлики и рамки ќе го претворат вашиот дом во прекрасна галерија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР