Трендот на спортување ги инспирираше повеќето големи модни брендови да направат мали капсула колекции за вежбање. Така и модната куќа Missoni, по прв пат дизајнираше Activewear колекција.

Нивниот препознатлив принт го ставија на шест различни парчиња за вежбање и фитнес. Jennifer Missoni, внуката на креативната директорка Angelа, позираше на професионалното снимање во краток филм. Од комбинезони без ракави па се до легинс и топови, овие парчиња се апслутно совршени за сите кои практикуваат yogа и прошетки со стил..

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајпродаваниот производ на IKEA досега!
Следна објаваРуменило кое изгеда како украс!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР