IKEA е етаблиран бренд во светот на дизајнот, но се уште и успева да биде практична со популарни цени. Со повеќе од 300-тини продавници во 38 држави, шведскиот гигант ги надмина културните разлики со помош на елегантниот мебел, кој луѓето со ограничен буџет го обожуваат.

Менаџерот за дизајн во IKEA Marcus Engman, за Business Insider кажа, кој е најпродаваниот производ на брендот. Тоа е софата Klippan Loveseat, која неговиот татко Lars јо дизајнирал во 1970 година.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 најубави крагни!
Следна објаваMissoni со најстилска колекција за вежбање!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР