prva-21

Сите сме биле во ситуација да се дотераме преубаво, испеглани и дотерани, а за неколку минути на температура на +30 степени, поради висока топлина да се препотиме и сето дотерување се уништува за час.  Се чини скоро невозможно,  да изгледате совршено во жешките летни месеци, доколку се однесува за градските метрополи. Но и за овие топли денови и неподносливи жештини, постои начин како умно да се облечеме.
1. Облечете модели кои паѓаат лесно околу телото, колку помалку ткаенината го допира вашето тело,  толку покомотно ќе се чувствувате.

jedan

2. Одберете памук, избегнувајте ги синтетичките материјали

dva

3. Одберете посветли бои, доколку не можете без црната, одберете ја темно сината, белата боја и различните принтови, успешно ги прикриваат потенцијалните флеки од пот.
tri
4. Размислете за сандали, одберете отворени сандали по секоја цена
cetiri
5. Облека со изрези е одлична опција – забавни се а истовремено служат и како вентилација!
pet
6. Избегнувајте тесни фармерки, одберете лесни и широки панталони
sest7.  Носете спортски градник, покомотни се од обичните и во нив помалку ќе се потитеgrudnjak

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕмотивните моменти во цртаните на Pixar
Следна објаваКреативна постелнина за деца
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР